Obchody Święta Niepodległości

Opublikowano

11 listopada 2015 r. w Iłowej, odbyły się uroczyste obchody Święta Niepodległości, które zainaugurowała Msza Święta w Kościele pw. Chrystusa Króla.

W obecności Kompanii Honorowej Wojska Polskiego i Orkiestry Dętej z Iłowej, przedstawiciele samorządu: Burmistrz Iłowej Paweł Lichtański, Przewodniczący Rady Miejskiej Mirosław Wdowiak, radni, członkowie lokalnych szkół, kierownicy gminnych jednostek organizacyjnych, zaproszeni goście oraz mieszkańcy, udali się pod pomnik Żołnierzy Wojska Polskiego, w celu złożenia kwiatów i uczczenia pamięci walczących o wolność naszego kraju.

Patriotycznego wydźwięku oraz prestiżu uroczystości dodała obecność dwóch wozów bojowych, będących na wyposażeniu 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej. 

O godzinie 12.30 zebrani udali się do Gminnego Centrum Kultury i Sportu, by wysłuchać patriotycznego repertuaru Orkiestry Dętej, która świętowała także 67-lecie istnienia. Z tej okazji członkowie otrzymali gratulacje oraz odznaczenia od Polskiego Związku Chórów i Orkiestr. 

Małgorzata Hajdas-Grzesik

 

 

 

Liczba odwiedzin

Dziś1
Wczoraj5
Tydzień15
Miesiąc119
Ogółem213268

Użytkownicy online

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

Użytkowników:
5
Artykułów:
567
Odsłon artykułów:
736651

Serwis www.ilowa.pl wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Są one wykorzystywane w celu zapewnienia poprawnego działania serwisu. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień dot. przechowywania plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie plików coockies na Twoim komputerze.

Polityka prywatności

2012 Iłowa - Obchody Święta Niepodległości . Serwis Internetowy Miasta Iłowa
Powered by Joomla 1.7 Templates