Wiaty kolejowe

Opublikowano

27 października 2015 r. w Urzędzie Miejskim w Iłowej, odbyło się spotkanie burmistrza Pawła Lichtańskiego z przedstawicielami Polskich Kolei Państwowych S.A

Tematem rozmów był zły stan dworca kolejowego w Iłowej oraz Koninie Żagańskim. Burmistrz zaprezentował delegatom: Dyrektorowi Regionalnemu ds. Sprzedaży i Współpracy z Samorządami Patrycji Kubickiej oraz Naczelnikowi Wydziału Karolowi Binkowi,  zdjęcia dokumentujące wygląd stacji oraz terenów do niej przyległych. - Lata świetności dworca kolejowego w Iłowej już dawno minęły. Obiekt jest zaniedbany, porośnięty trawą i krzewami. Nie chcemy takim obrazem witać przybyłych do naszej miejscowości gości i turystów. - mówił.

Rozmawiano o uporządkowaniu terenu, być może nawet przejęciu jego części w gospodarowanie Gminy Iłowa. - Wyszliśmy z propozycją przejęcia części terenów od PKP. Chcielibyśmy je zagospodarować tak, by stanowiły wizytówkę naszej gminy. - mówił. - To dopiero początek drogi, liczę na to, iż uda nam się wypracować wspólne stanowisko, którego efektem będzie zadbany dworzec kolejowy. Obecnie PKP instaluje nowe wiaty kolejowe dla podróżujących w Iłowej oraz Koninie Żagańskim. - podsumował.

Małgorzata Hajdas-Grzesik

 

 

 

Liczba odwiedzin

Dziś1
Wczoraj5
Tydzień15
Miesiąc119
Ogółem213268

Użytkownicy online

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

Użytkowników:
5
Artykułów:
567
Odsłon artykułów:
736643

Serwis www.ilowa.pl wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Są one wykorzystywane w celu zapewnienia poprawnego działania serwisu. W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień dot. przechowywania plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie plików coockies na Twoim komputerze.

Polityka prywatności

2012 Iłowa - Wiaty kolejowe . Serwis Internetowy Miasta Iłowa
Powered by Joomla 1.7 Templates